چرا کشاورزی را انتخاب کردم؟

کشاورزی

زمان لازم برای مطالعه: ۸ دقیقه

۱-علاقه من به کشاورزی

علاقه پیش شرط اصلی موفقیت است. وقتی شما به چیزی علاقه وافری داشته باشید و این علاقه با تلاش و پشتکار همراه شود، دیر یا زود معجزه خواهد کرد. از کودکی به کشاورزی و مکانیزاسیون آن علاقه مند بودم. همیشه می دیدم که دایی ها و عموهایم با تلاش و زحمت زیاد کشت و زرع می کنند. هم روستایی هایم با روش های سنتی به کشاورزی و دامپروری مشغولند. در حالی که می دیدم سود اصلی محصول به جیب دلالان می رود. همیشه فکر می کردم حتما راهی هست که بشود محصول بیشتری برداشت کرد. راهی هست که سود اصلی به جیب کشاورز برود. حتما راهی وجود دارد که بتوان زمین های بایر را هم برای کشاورزی استفاده کرد. حتما راهی وجود دارد که بتوان با کمترین نیروی انسانی بزرگترین مزارع را کنترل نمود.

انگیزه اصلی من، اثبات این موضوع است که کشاورزان هم می توانند جزو ثروتمندترین و موفق ترین افراد جامعه باشند.

برای رسیدن به این هدف مقدس از تمام تلاش و توانایی ام استفاده خواهم برد.

۲-ویژگی های اقلیمی محل زندگی من

من در استان گلستان زندگی می کنم. منطقه ای که به لحاظ اکولوژیکی و آب و هوایی دارای تنوع بی نظیری است. هم کوه و جنگل دارد و هم دشت و مرتع و صحرا؛ هم زمین های حاصلخیز دارد و هم شن زار و ماسه زار. بیشتر از ۵۰ درصد از مردم منطقه من به کار کشاورزی و دامپروری به شکل سنتی مشغولند. در منطقه محل زندگی من امکانات و زمینه های سرمایه گذاری بسیار زیادی در کشاورزی و دامپروری مکانیزه وجود دارد. همه ی این عوامل باعث ترغیب من به کشاورزی شده است.

۳-علاقه به داشتن تغذیه سالم

همه ما دوست داریم غذاهای سالم و ارگانیک بخوریم و سالم بمانیم و بیشتر عمر کنیم و کمتر مریض شویم. همیشه یکی از آرزوهای من بود که مزرعه ای داشته باشیم تا بتوانیم اکثر محصولات گیاهی و جانوری مصرفی خانواده را خودمان تولید کنیم. هم لذت بیشتری دارد و هم سالم تر میخوریم. یادمان باشد که بدن ما از چیزهایی تشکیل شده است که میخوریم. پس مراقب غذایمان باشیم.

بدن ما= همه چیزهایی که میخوریم!

۴-علاقه به آرامش موجود در طبیعت

در طبیعت بودن و خود را جزء ناچیزی از این کتاب بزرگ طبیعت دانستن، همیشه آرامش زیادی در انسان ایجاد می کند. به نظر شما دلیل آن چه چیزی می تواند باشد؟ طبیعت و آرامش آن یادآور عظمت و مهربانی خداوند و نعمت های اوست. هر وقت در محیطی باشیم که وجود خداوند بیشتر تجلی یافته باشد، آنجا احساس آرامش می کنیم.

هرکسی کو دور ماند از اصل خویش ****** بازجوید روزگار وصل خویش

۵-ضعف تبدیل علم به عمل در کشاورزی ایران

کشاورزی ایران نیاز بسیار زیادی به مدرن شدن و تحقیقات کشاورزی و مدیریت بهینه منابع آب دارد. زیربنای توسعه یک کشور پرجمعیت و در حال توسعه، گسترش صنعت مواد غذایی و کشاورزی است. جامعه کشاورزی ما باید همزمان با شرایط کم آبی جدید کنار بیاید و هم در آینده نزدیک تامین غذای ۱۰۰ میلیون شهروند ایرانی را بر عهده بگیرد. شرط لازم برای این حرکت گسترده، کار علمی و پژوهشی بر روی روش های بهینه تر استفاده از منابع آبی و کشاورزی مدرن و دانش بنیان است.

کشوری به وسعت ایران و با این رشد جمعیت، اگر نتواند امنیت غذایی را تامین کند، به راحتی از تلاطم های بازارهای جهانی تاثیر می پذیرد و در مسیر توسعه پایدار به موانع بسیار زیادی برخورد خواهد کرد. همچنین کشاورزی یکی از حوزه هایی است که در زمینه های گسترده و به هم پیوسته قابلیت اشتغال زایی دارد. در گارلیکا سعی می کنیم در جهت این ۵ هدف گام برداریم و پیشرفت و توسعه کسب و کار در ایران اسلامی را بخواهیم.

گارلیکا

دانشنامه کشاورزی ارگانیک


ارادتمند شما

یعقوب دلیجه

محقق در زمینه کشاورزی مدرن

علاقه مند به کشاورزی مدرن و هوشمند سازی و بهینه سازی فرآیندها

مسلط به زبان انگلیسی (خواندن و گوش دادن)

مسلط به طراحی سایت با وردپرس

آشنا به تولید محتوای ناب اینترنتی

آشنا به فرآیندهای کشاورزی و دامپروری

و البته خوره کتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *