معرفی ارقام سیر: سیر پروین- حبه های درشت، زیبا و پرحرارت

خوشه سیر پروین

زمان لازم برای مطالعه و بررسی: ۵ دقیقه!

در ادامه معرفی ارقام سیر در وبسایت گارلیکا، این بار یک رقم درشت و زیبا را معرفی خواهیم کرد. رقم سیر پروین یکی از ارقام زیبا و درشت با مزه تند و طبع گرم است. این رقم در رده ارقام درشت حبه و سخت ساقه رده بندی می شود. بعضی از کشاورزان خواهان برداشت سیر ارگانیک درشت و صادراتی هستند. یکی از انتخابهای آنها می تواند رقم سیر پروین باشد.

برای آشنایی با رقم دیگری که قبلا معرفی کردیم می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید.

کاربردهای آشپزی

سیر پروین رقمی با مزه تند اما معطر است. این سیر معطر بیشتر برای طعم دهی کباب ها استفاده می شود. همچنین برای مزه دهی غذاهای تایلندی و مکزیکی کاربرد دارد. با وجود اینکه مزه تندی دارد، اما با پختن، مزه ملایم و معطری پیدا می کند. به همین دلیل برای استفاده و طعم دهی در گوشت گوساله یا گوسفند همراه با سبزیجات کاربرد دارد.

ویژگی ها و شرایط رشد

طعم تند و تیز و معطر. دارای حبه های بزرگ، متقارن، زیبا و مشتری پسند. از ارقام سخت ساقه است. معمولا به حداقل شرایط ایده آل قانع است و محصول خوب و درشتی می دهد. به رطوبت و زهکشی نامناسب کمی مقاوم است. در شرایط مناسب انبارداری، ۷ تا ۹ ماه ماندگاری مناسب دارد. اگر می خواهید سیر تند مزه و معطر با حبه های خوش ترکیب و متقارن تولید کنید، توصیه می شود از رقم پروین استفاده کنید.

اندازه و بزرگی حبه ها

معمولا در هر خوشه سیر ۴ الی ۶ حبه بزرگ وجود دارد. یک ساقه و ریشه سخت (سخت ساقه) آنها را کنار هم نگه داشته است. به طور متوسط حبه های بزرگ آن ۱۵ الی ۱۸ گرم وزن دارد. حبه های کوچک آن نیز در حدود ۱۰ الی ۱۲ گرم وزن دارند. در بدترین حالت، کوچکترین حبه ها در حدود ۸ گرم وزن دارند!! شگفت انگیز است!!

۳ تیر ۱۳۹۸ استان گلستان-آق قلا


منابع

وبسایت www.greyduckgarlic.com

وبسایت www.specialtyproduce.com


یعقوب دلیجه

محقق در زمینه کشاورزی ارگانیک و گیاهان دارویی

تولید کننده حرفه ای سیر

علاقه مند به کشاورزی مدرن و هوشمند سازی و بهینه سازی فرآیندها

مسلط به زبان انگلیسی (خواندن و گوش دادن)

آشنابه طراحی سایت با وردپرس 

آشنا به مباحث SEO (بهینه سازی موتور جستجو)

آشنا به تولید محتوای ناب اینترنتی

و البته خوره کتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *