معرفی ارقام سیر: سیر آسیایی بنفش(Asian Tempest)-مقاوم و زودرس

معرفی سیر آسیایی قرمز

زمان لازم برای مطالعه دقیق: ۵ دقیقه

بهتر است در مورد گیاهی که در مزرعه خود می کاریم، اطلاعات گسترده ای داشته باشیم. شاید بعضی از کشاورزان مانند من برایشان مهم باشد که تاریخچه کوتاهی از محصول خود بدانند. سیر هم مانند هر گیاه دیگری تاریخچه ای دارد. تاریخچه ای چند هزار ساله. برابر با قدمت امپراطوری های بزرگ جهان. در وبسایت گارلیکا می خواهیم ۱۰ رقم از ارقام سیر را معرفی کنیم. ویژگی های دوره رشد و شکل ظاهری و مزه آنها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید با معرفی اولین رقم سیر. سیر آسیایی بنفش!

سیر آسیایی بنفش

سیر آسیایی بنفش از خوش خوراک ترین ارقام سیر است. این رقم در سراسر جهان کاربردهای تازه خوری و آشپزی دارد. البته باید توجه نمود که طبع آن از دید طب سنتی گرم است. باید توجه نمود که این رقم سیر از ارقام سخت ساقه رده بندی می شود. این رقم به صورت تازه خوری در فصل های بهار تا پاییز موجود است.

سیر آسیایی قرمز

تاریخچه سیر آسیایی

زادگاه آن کره جنوبی در منطقه آسیای شرقی بوده است. در واقع این گیاه در سال ۱۹۸۰ بوسیله Horace Shaw (یک سرباز بازگشته از جنگ کره به سال ۱۹۵۰) و همسر اهل کره جنوبی وی به آمریکای شمالی برده شده است. هم اکنون در اغلب رستورانهای معروف آسیای شرقی و نقاط مختلف جهان از آن برای طعم دهی غذاها استفاده می شود.

کاربردهای آشپزی

سیر آسیایی بنفش به صورت تازه طعم بویی تقریبا تیز دارد. اما با پختن آن طعمی نزدیک به فلفل شیرین کبابی پیدا می کند. بسیاری از مردم شاید حتی ندانند که در غذای آنها سیر آسیایی بنفش سرو شده است.

این نوع سیر، چاشنی مناسبی برای طعم دهی انواع گوشت سفید و قرمز است. در سراسر جهان به صورت تازه یا پودری برای طعم دهی مرغ، گوشت قرمز یا غذاهای دریایی استفاده می شود. همچنین برای سرخ کردن همراه سیب زمینی و مرغ سوخاری نیز گزینه ی مناسبی است.

مواد مغذی

سیر آسیایی بنفش منبع سرشاری از ویتامین B6 ویتامین C و منگنز است. همچنین در این رقم مس، سلنیوم، آهن و کلسیم نیز موجود است.

ویژگی های اصلی سیر آسیایی بنفش

این نوع سیر اندام گلدهی بسیار درازی دارد. می توان آن را بریده و در آشپزی و یا ساخت ترشی استفاده نمود. طول اندام گلدهی آن تا ۴۵ سانتی متر می رسد. بذرهای کوچکی در نوک اندام گلدهی سیر پدیدار می شوند. در رقم سیر آسیایی بنفش این بذرها نسبت به سایر ارقام سیر بزرگتر هستند. رنگ آنها به صورت راه راه سفید و بنفش است. زودتر از دیگر ارقام در پاییز کشت شده و زودتر از همه هم در بهار برداشت می شود. سیر آسیایی بنفش اگر به صورت تازه انبار شود، ۶ تا ۷ ماه ماندگاری دارد. به شرط اینکه دور از نور و حرارت و رطوبت باشد و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

بذرهای گل سیر در رقم سیر آسیایی بنفش
بذرهای گل سیر در رقم سیر آسیایی بنفش بزرگتر از سایر ارقام است.

شرایط مناسب رشد و نمو

این رقم انتخاب برای کسانی که علاقمند به مصرف سیر تازه در تابستان هستند، انتخاب مناسبی است. در شرایط مختلف آب و هوایی به راحتی رشد می کند. همچنین زمان برداشت سیر آسیایی بنفش چند هفته زودتر از سایر ارقام سخت ساقه است. در واقع نوبرانه سیرها در فصل بهار، همین سیر آسیایی بنفش است. این رقم دارای برگهای با رنگ سبز روشن است. حبه های تولیدی کمی از سایر ارقام سخت ساقه ها کوچک تر است. اما طعم خوب آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

همانند بسیاری از گونه ها، به خاک با زهکشی مناسب نیاز دارد. به سرما مقاوم است و در زمستان های سخت هم رشد می کند. اما به نظر می رسد در زمستان های معتدل بهتر رشد می کند. دوره رشدش کوتاه تر از بقیه گونه ها بوده و خیلی زود می رسد. همچنین بعد از قهوه ای شدن اولین برگهای انتهایی گیاه، محصول برداشت می شود.

شکل و اندازه و چگونگی حبه ها

معمولا در هر خوشه ۵ الی ۷ عدد حبه گوشتی بدست می آید. حبه ها با پوشش تقریبا براق از همدیگر مجزا شده اند. این پوشش به راحتی از آنها جدا می شود. حبه ها به رنگ بنفش پر رنگ هستند که رگه هایی به رنگ طلایی نیز در آن دیده می شود. دارای حبه هایی متوسط تا درشت است. متوسط طول حبه ها ۱٫۵ سانتی متر و متوسط قطر خوشه نیز ۵٫۵ تا ۶ سانتی متر است.

اندازه خوشه و حبه های سیر آسیایی بنفش

در یک بررسی کلی می توان گفت:

سیر آسیایی بنفش (Asian Tempest) رقمی خوش خوراک، مقاوم به سرما، زودرس و با حبه های اندازه متوسط می باشد.

اطلاعات مختصری از سیر آسیایی بنفش

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ استان گلستان-آق قلا


منابع

وبسایت www.garlicpedia.com

وبسایت www.greyduckgarlic.com

وبسایت www.specialtyproduce.com

وبسایت www.smartgardener.com


یعقوب دلیجه

محقق در زمینه کشاورزی ارگانیک و گیاهان دارویی

تولید کننده حرفه ای سیر

علاقه مند به کشاورزی مدرن و هوشمند سازی و بهینه سازی فرآیندها

مسلط به زبان انگلیسی (خواندن و گوش دادن)

آشنابه طراحی سایت با وردپرس 

آشنا به مباحث SEO (بهینه سازی موتور جستجو)

آشنا به تولید محتوای ناب اینترنتی

و البته خوره کتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *